В събота в българската столица се проведе митинг-шествие под надслов „Ние не сме неутрални! Ние сме за Русия!“

Организатор бе гражданска инициатива „За суверенитет на България и държавите по света“, която по-рано участваше в протестите срещу предоставяне на оръжие на Украйна и срещу въвличането на страната ни в конфликта.

Събралите се носеха български и руски знамена, чуваха се руски песни. Те се обявиха за премахване на санкциите срещу Русия и за възстановяване на културните, икономически и духовни връзки с Русия. Обявяват категорично против доставянето на оръжие за Украйна.

Организаторите на митинга заявиха, че победата на Русия в конфликта е победа за България и за цялото човечество.

Появи се и провокатор, който беше отведен от полицията.

По време на шествието хората се спряха пред руската църква в София, посочвайки, че помнят историята и благодарят на Русия. Митингът стигна до паметника на Цар Освободител, където беше прекратен от софийските власти.

По-рано представители на коалиция „Демократична България“ се опитаха да забранят провеждането на шествието. Организаторите бяха заплашвани, че ще носят съдебно отговорност заради подкрепата си за Русия.

В мининга се влключиха и представители на ПП „Русофили за възраждане на Отечеството“, както и други партии и граждански организации.

Кметът на Столична община Йорданка Фандъкова издаде заповед за прекратяване на митинг-шествието. Според пресцентъра на общината – заради информация, получена от ДАНС /контраразузнаването/.

По-рано стана ясно, че от върховната административна прокуратура са сигнализирали министъра на вътрешните работи по повод въпросното мероприятие.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

BGtop